Egzaminy Cambridge to najbardziej znane egzaminy językowe na całym świecie, oferowane przez Uniwersytet Cambridge już od blisko 100 lat. Przygotowane przez wykwalifikowanych językoznawców z Cambridge ESOL, oceniają umiejętność komunikacji w języku angielskim w rzeczywistych sytuacjach.

Egzaminy Cambridge są prestiżowym potwierdzeniem umiejętności językowych, które umożliwia podjęcie studiów oraz pracy w kraju i za granicą. Certyfikaty Cambridge honorowane są przez Polską Służbę Cywilną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Edukacji.

Rodzaje egzaminów Cambridge ESOL

Egzamin KET sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli uczysz się języka angielskiego od niedawna i potrafisz już używać go w codziennych sytuacjach w ograniczonym zakresie, KET jest egzaminem dla Ciebie.

Egzamin PET sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli radzisz sobie z użyciem języka angielskiego w sytuacjach dnia codziennego (takich jak korzystanie z prostych podręczników, czytanie prostych artykułów, pisanie prostych listów, robienie notatek podczas spotkań), to PET jest egzaminem dla Ciebie.

Egzamin FCE sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli Twoja znajomość języka angielskiego pozwala Ci efektywnie posługiwać się nim w wielu codziennych sytuacjach, w tym w pracy lub w nauce, to egzamin FCE jest dla Ciebie.

Egzamin CAE sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli Twoja znajomość języka angielskiego pozwala Ci swobodnie posługiwać się nim w większości sytuacji, w kontekście zawodowym i towarzyskim, a także na studiach wyższych, to egzamin CAE jest dla Ciebie.

Egzamin CPE sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli Twoja znajomość języka angielskiego pozwala Ci swobodnie posługiwać się nim w większości sytuacji i zarazem jest porównywalna do poziomu znajomości języka angielskiego u wykształconej osoby, dla które język angielski jest językiem ojczystym, to egzamin CPE jest adresowany do Ciebie.

EC to trzy specjalistyczne egzaminy, które sprawdzają znajomość języka angielskiego z zakresu biznesu. Jeżeli angielski potrzebny jest Ci w pracy lub zamierzasz przygotować się do kariery w biznesie, to są to egzaminy dla Ciebie.

BEC Preliminary – egzamin na poziomie B1
BEC Vantage – egzamin na poziomie B2
BEC Higher – egzamin na poziomie C1

Więcej informacji na temat egzaminów Cambridge znajdą Państwo na oficjalnej stronie Cambridge ESOL Polska http://www.cambridgeenglish.org/pl/